Home » Buonconvento, Miasta Toskanii » Buonconvento

Buonconvento Toskania

Buonconvento Toskania

Nazwa Buonconvento pochodzi od „Bonus conventus”, co oznacza dobre spotkanie, dobre miejsce dla tych, którzy się w nim osiedlili. Położenie miasteczka było bardzo korzystne ze względu na bliskość dwóch rzek Arbia i Ombrone oraz przebiegający tędy szlak prowadzący do Rzymu Via Francigena.

Pierwotna osada wznosiła się na wzgórzu, zbudowana przez Percenna wokół zamku strzegącego przejścia płytkim odcinkiem rzeki Ombrone. Zamek został jednak zdobyty i zburzony co było powodem założenia miastecz na równinie obok rzeki Ombrone.

W połowie XII w. miasteczko wzbogaciło się na handlu, oraz ze względu na swe położenie, na drodze tranzytowej biegnącej z północy na południe do Rzymu. Na początku następnego stulecia zyskało na znaczeniu, i stało się południowym bastionem chroniącym Sienę.

W 1313 roku zostało zajęte przez wojska cesarskie Henryka VII Cesarza Niemieckiego, udał się on do Włoch, w celu przywrócenia władzy cesarskiej, niestety zamierzenia nie zostały zrealizowane, 24 sierpnia tego roku zmarł w Buonconvento, najprawdopodobniej w z powodu malarii, na którą zachorował podczas podróży.

W 1385 na głównej ulicy zbudowany został Palazzo Podestarile z wieżą, na fasadzie którego umocowane jest 25 herbów zamożnych rodów.

Do1559 roku, miasteczko pozostawało pod jurysdykcją Sieny, od 1559 r. miasteczko stało się częścią Wielkiego Księstwa Toskanii, pod rządami potężnego rodu Medyceuszy.

W centrum miasteczka, doskonale zachowała się, otoczona wysokimi murami, pierwotna, średniowieczna dzielnica. Buonconvento, choć mało znane i nie opisywane w przewodnikach, jest pełne uroku i warte odwiedzin.

Buonconvento – Galeria


Tagi

© 2012 Toskania Region – Włochy · Powered by WordPress