Home » Miasta Toskanii, Wody Termalne - Spa » Saturnia

To nieduże choć ważne miasteczko znajdujące się w prowincji Grosseto. Obecność pierwszych ludzi zamieszkujących tereny dzisiejszej Saturni datuje się na czasy, w których ziemie te zamieszkiwali Etruskowie. To oni pierwsi dostrzegli dobroczynne działanie znajdujących się tu wód termalnych, są to wody siarczane pochodzenia wulkanicznego mające temperaturę ok., 370C.
Jednakże dopiero Rzymianie zbudowali tu pierwsze struktury, w których wykorzystywano dobroczynne i lecznicze działanie tych wód, których pozostałości widoczne są po dzień dzisiejszy.
W średniowieczu nastały ciężkie czasy dla Saturni gdyż pośród okolicznych mieszkańców krążyły tu liczne legendy i zabobony mówiące o związku źródeł termalnych z piekłem i diabłem zaś o samych wodach mówiono iż są przeklęte. Legendy te spowodowane były między innymi przez unoszące się tu mgły i opary jak również zapach siarki.
W XIII w Saturnia należała do rodu Aldobrandeschi a w XV przeszła pod panowanie Sieny, po upadku której staje się własnością Medyceuszy a później staje się częścią Księstwa Toskanii.

Warto zobaczyć w miasteczku i okolicach:

Pozostałości po Murach Etruskich
La Porta Romana – z czasów panowania Imperium Rzymskiego
Chiesa di Santa Maria Maddalena ? odrestaurowany w XX w.,
La Rocca – z XV w.,
Castellum Acquarum – będący kiedyś zbiornikiem wodnym przeznaczonej dla mieszkańców
Necropoli del Puntone – nekropolia Etruska

Galeria zdjęć – Saturnia

Tagi

© 2010 Toskania Region – Włochy · Powered by WordPress