Home » Prowincja Sieny, Rapolano Terme, Wody Termalne - Spa » Rapolano Terme

Rapolano Terme znajduje się w Valle dell’Ombrone na południowy wschód od Sieny, i znane jest przede wszystkim jako miejscowość w której znajdują się siarkowe wody termalne używane w leczeniu schorzeń reumatycznych i stanów zapalnych.
Już w czasach Imperium Rzymskiego miejsce to znane było z dobroczynnego działania wód termalnych, jednakże po raz pierwszy nazwa ?Rapulano? pojawia się w oficjalnych dokumentach początkiem drugiej połowy XII w., i od tego czasu Rapolano rozwijało się pod panowaniem sieneńskiego rodu Conti Scialenghi.
Powiązania z Republiką Sieny prowadzą do licznych najazdów i grabieży ze strony wrogów Sieny i są one powodem, dla których powstały tu pierwsze fortyfikacje i mury obronne. Jednocześnie Siena doprowadza do budowy pierwszych łaźni publicznych przeczuwając, iż prowadzić będą one do bogactwa ekonomicznego.
W XIII w., Rapalmo Terme jest kilkakrotnie oblegane przez florentczyków i w końcu zostaje przez nich zdobyte co wywołuje gniew sieneńczyków, którzy początkiem XIV w., doprowadzają do częściowego zniszczenia murów obronnych i miasta. Pomimo licznych prac mających doprowadzić do odbudowy ciągłe ataki doprowadzają w końcu do upadku ekonomicznego Rapolano.
Dopiero poprzez upadek Republiki Sieny i wcielenie do Wielkiego Księstwa Toskanii, Rapolno wraca do równowagi politycznej i ekonomicznej pod władzą rodu Medyceuszy. To właśnie im miasto zawdzięcza odbudowę łaźni termalnych, budowę licznych palazzo oraz wydobycie trawertynu ? rodzaj marmuru.
Warte zobaczenia są w miasteczku są:
la Pieve dei Santi Andrea e Lorenzo ? wzniesiony w połowie XIII w., we wnętrzu którego znajduje się Cappella Cacciaconti, odgrodzone pięknym okratowaniem oraz liczne dzieła Giovanni d’Agostino e Giovanni di Lorenzo
La Pieve di San Vittore ? który istniał już w pierwszym dziesięcioleciu X w., a we wnętrzu którego znajdują się XIV i XV w. dzieła szkoły sieneńskiej.
Chiesa della Fratčrnita ? w którego wnętrzu znajduje się bezcenny XVI w., fresk
Terme Antica Querciola  ? kompleks termalny znany już w czasach panowania Rzymu, a z których korzystał Garibaldi w celu uleczenia rany
le Terme di San Giovanni ? które podobno odwiedzała Santa Caterina da Siena. – św Katarzyna ze Sieny
Muzeum dell?Antica Grancia di Serre ? we wnętrzu, którego znajduje się muzeum oliwy przechowujące aparaturę oraz różne maszyny służące do do jej produkcji.

Tagi

© 2010 Toskania Region – Włochy · Powered by WordPress