Home » Lucignano, Miasta Toskanii » Lucignano

Historia Lucignano rozpoczęła się już w czasach panowania Imperium Rzymskiego choć po raz pierwszy jego nazwa pojawia się w kronikach około XIII w. Z powodu nielicznych informacji dotyczących miasta przypuszcza się iż było ono niedużym miasteczkiem podlegającym Curi biskupów Arezzo.
Na przełomie XIII i XIVw., Lucigano było jednym z powodów niesnasek pomiędzy Arezzo, Sieną, Florencją i Perugią, które przejmowały kolejno nad miastem kontrolę aż do ok XIVw., kiedy to Sienie, z pomocą Viscontich udało się zagarnąć miasto aż do połowy XVI w. W 1554 Lucigano zostaje przejęte przez  Florlencęi, a za panowania rodu Medyceuszy miasto zostaje ufortyfikowane i rozbudowane. Za  panowania Granduca Cosimo I i jego następców miasto wzbogaciło się o liczne, eleganckie budowle spośród, których warto wspomnieć o Collegiata. W kolejnych latach Lucigano przechodzi pod panowanie rodu Lorena -za panowania których rozwinęło się tutejsze rolnictwo, następnie staje się częścią Wielkiego Księstwa Toskanii  a w XIX w., Królestwa Włoch.

Warte zobaczenia w Lucignano są:
la Collegiata Sam Michele z XVI w. z muzeum obrazów
la Chiesa di San Francesco- powstały w 1248 r reprezentuje styl gotycki z fasadą w stylu romańskim,. W jego wnętrzu znajdują się freski Bartolo di Fredi oraz innych artystów z przełomu XIV i XV w.
l’Oratorio della Misericordia
il Palazzo Comunale

Warto zobaczyć również święto „Maggiolata Lucignanese” – odbywającą się w ostatnią niedzielę mają paradę udekorowanych wozów z postaciami w kostiumach.

Galeria zdjęć – Lucignano

Tagi:

Tagi

© 2010 Toskania Region – Włochy · Powered by WordPress